تبلیغات
روایتِ بازی - اروپا در اوج ظلمت
Dot Tk domain for Free!
بازی به روایت لوفی
بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه

center>
Pagerank���� ��� �� ����

در قرن سیزدهم میلادی، اروپایی ها زندگی سختی را پیش رو داشتند. طاعون و خشکسالی باعث شد تا این قسمت از تاریخ اروپا رنگ و روی تاریک و سیاهی به خود بگیرد. به این مسائل می توان وقوع جنگ های صلیبی را نیز اضافه کرد. جنگ هایی که جان انسان های زیادی را گرفت. بر اساس این برهه زمانی و اتفاقاتی که در آن دوران افتاده، شاهد ساخته شدن بازی ای به نام The First Templar هستیم. این بازی یک عنوان سوم-شخص در سبک اکشن است که دارای بخش Co-Op و آنلاین بسیار قوی ای هم هست. عنوانی که بازیکنان را به دوران تاریک اورپا می برد و سعی در برگرداندن روشنایی به این تاریخ نفرین شده را دارد. بازی شما را در نقش یک زوج از جنگجویان صلیبی قرار می دهد که کشورهای مختلف را برای پیدا کردن جام مقدس (Holy Grail) جستجو می کنند. زمانی که خط اصلی داستان بازی برای بازیکنان بازگو می شود، شخصیت های بازی در تله ای گرفتار می شوند و مورد هجوم افرادی شرور واقع می شوند. اینجاست که اولین درگیری و مبارزه بازی اتفاق خواهد افتاد. در صحنه ابتدایی بازی ما شاهد جنگجویان صلیبی ای هستیم که کشورهای مختلف را پشت سر گذاشته اند و افرادی را که از دین برگشته بودند را هم قصابی کرده اند. مبارزه های بازی بسیار ساده هستند و بازیکنان به راحتی قادر به اجرای حرکات مختلف در بازی خواهند بود. در طول بازی می توانید دشمنان را با ضربه های مختلف از بین ببرید، بدون آنکه استراتژی خاصی برای به کار بردن ضربه ها در نظر بگیرید.

البته در بازی این مکان فراهم شده که بازیکنان با ترکیب دو دکمه یا بیشتر، ضربات مختلفی را به دشمنان بزنند. ضربه های ترکیبی و ضد حمله ها با انجام چنین کارهایی در بازی اتفاق خواهند افتاد. اما باز هم می توان بازی را با ضربه های معولی ادامه داد. با پیروزی در نبردها، بازیکنان Experience Point دریافت می کنند. زمانی که این EPها به حد مورد نظر برسند، بازیکنان قادر به اجرای حرکات مخصوصی (Special Moves) خواهند بود. سیستم ارتقاء قدرت ها و به دست آوردن قابلیت های بیشتر در بازی به صورت درختی است. در ادامه سفر طولانی شخصیت های بازی، آن ها وارد جنگل شدند. هنگام وارد شدن به این محیط، حس خطر در بازی به وجود می آید. حسی شما را برای حمله ای ناگهانی آماده می کند. پس از مدتی شخصیت های بازی از سوی سگ های وحشی مورد حمله قرار می گیرند. اما این ها سگ های معمولی نبودند. جانوران شیطانی ای که در جنگل کمین می کنند تا رهگذاران را از بین ببرند. پس از مدتی، اینبار بازیکنان با یک هیولای بزرگ روبرو می شوند. اینجاست که کار کمی سخت خواهد شد. بر خلاف سایر دشمن ها که می شد آن ها را راحت از بین برد، کشتن این هیولای بزرگ و قدرتمند کار چندان آسانی نبود. در اینجا کار گروهی بیشتر خود را نشان می دهد. در این قسمت دو شخصیت بازی با همکاری یکدیگر باید در این مبارزه پیروز شوند. به طور مثال یکی از شخصیت ها از روبرو به این هیولا حمله می کند و دیگری از پشت هیولا را غافلگیر می کند.

اما اگر در این قسمت اشتباهی انجام دهید، با نوشته Game Over مواجه خواهید شد. پس از این قسمت بازیکنان به یک صومعه خواهند رسید. صومعه ای که در آن از طرف کلیسا تفتیش عقاید مذهبی صورت می گرفت. اما این صومعه یک جای معمولی نیست. اینجا جایی برای برگزاری جلسات این گروه از صلیبیون است. پس از اینکه وارد صومعه شدید، به سیاه چال هایی در زیر آن خواهید رفت که به طور کاملا مخفیانه درست شده اند و کسی از آنجا خبر ندارد. مکانی که توسط چند نگهبان محافظت می شود. در اینجاست که شخصیت های بازی ماموریت جدیدی را دریافت می کنند. آن ها مامور می شوند به شهر Acre بروند و زندانی هایی را که در آن شهر گرفتار شده اند، آزاد کنند. زمانی برای استراحت نیست. شخصیت های اصلی بازی به سرعت راهی ماموریت خود می شوند. شهر Acre توسط صلیبیون محاصره شده و آن ها کم کم قصد ورود به شهر را دارند. در این قسمت بازی به بازیکنان قدرت های جدید به همراه حرکات و ضربه های ترکیبی جدید می دهد. ضربه های ترکیبی در این قسمت بسیار کار آمدتر خواهند بود و دشمن را سریع به عقب می رانند. سیستم مبارزه ها و جو کلی بازی را می توان به سری بازی های Assassin’s Creed تشبیه کرد. چرا که بازیکنان با پیشرفت در بازی قدرت ها و سلاح های جدیدتر به همراه ضربه های ترکیبی قوی تری را در اختیار می گیرند. بازیکنان باید در استفاده از این قدرت ها بسیار دقت کنند. چرا که آن ها بسیار قوی و کارآمد هستند. به همین دلیل بهتر است از آن ها در شرایط خاص استفاده بشود. یکی دیگر از قابلیت هایی که شخصیت های بازی به دست می آورند، امکان پرتاب کردن نیزه و وسایل تیز به سمت دشمنان است. این قابلیت در برخی موارد بسیار مفید خواهد بود و در برخی مبارزه ها بسیار راه گشا است. همانطور که مشخص بود، بازیکنان موفق می شوند به شهر راه پیدا کنند و آن را به تصرف خود در بیاورند. همچنین با اینکار می توانند کنترل سلاح های مرگبارتری را به دست بگیرند. در طول بازی به قابلیت Co-Op توجه بسیار زیادی شده است و بازی نیز بر اساس همین موضوع جلو می رود. به نظر می رسد که این بازی یکی از بهترین عنوان های Co-Op و چندنفره برای بازی کردن باشد. این بازی توسط استودیوی بازیسازی Haemimont در دست ساخت است که قبلا بازی هایی مانند: Imperium Romanum: Emperor Expansion و Tropico 3 را به بازار عرضه کرده است. بازی The First Templar در تاریخ 29 مارچ امسال برای Xbox 360  و PC منتشر خواهد شد.
نوشته شده توسط بنیامین در دوشنبه 4 بهمن 1389 و ساعت 09:32 ب.ظ [+] | نظرات ()
نظرتون راجع به وبلاگ چیه؟ •