Dot Tk domain for Free!
بازی به روایت لوفی
بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه

center>
Pagerank���� ��� �� ����

امروز، یعنی 27 ژانویه سال 2011 کمپانی Sony در همایشی به نام PlayStation Meeting 2011 پس از مدت ها به شایعات پایان داد و نسل بعدی کنسول PSP یعنی PSP2 را رونمایی کرد. در این همایش بسیاری از بازیسازان غربی و شرقی حضور داشتند که از بین آن ها می توان به کمپانی هایی مانند Activision ،Epic Games ،Kojima Productions و... اشاره کرد. همه چیز برای معرفی نسل بعدی کنسول PSP آماده است. یک نمایش طوفانی برای Sony که بتواند جلوی Nintendo و کنسول 3DS خودنمایی کند.

سالن بسیار بزرگی برای این همایش در نظر گرفته شده بود که شباهت زیادی به کنفرانس های Sony در E3 داشت. کاملا مشخص است که Activision و تیم سوئینی (Tim Sweeney) از Epic Games قصد معرفی عنوانی را برای PSP2 دارند. از همان ابتدای این همایش همه نظرها متوجه این دو کمپانی بود. قبل از شروع کنفرانس همه با هم درباره تاریخ عرضه این کنسول صحبت می کردند. اما سرانجام انتظارها به پایان رسید. PSP2 احتمالا در نوامبر امسال با قیمت 249 دلار عرضه خواهد شد. جالب است که Sony نسل اول PSP را نیز با همین قیمت در سال 2005 عرضه کرد.

کاز هیرایی (Kaz Hirai) روی صحنه آمد و به طور رسمی این همایش شروع شد. او در صحبت هایش به همکاری با کمپانی های دیگر مانند  Epic Games اشاره کرد. پس از صحبت هایی درباره برنامه Sony و محصولات PlayStation و شبکه PSN، او رفته رفته برنامه را متوجه کنسول PSP کرد. او امکانی به نام PlayStation Suit را معرفی کرد. امکانی که باعث می شود بازیکنان تجربه PS را فراتر کنسول های Sony در اختیار داشته باشند. PlayStation Suit برای سیستم های Android طراحی شده که به وسیله آن کاربران Android می توانند به محصولات PS دسترسی داشته باشند.


همچنین برنامه ای به نام PlayStation Certified هم معرفی شد که به وسیله آن می شد به محصولات PlayStation دسترسی پیدا کرد. به نظر می رسد که فعلا تمرکز اصلی این برنامه روی بازی های PSone خواهد بود. هیرایی در صحبت هایش اعلام کرد که این کمپانی قصد دارد محصولاتش را به صورت Cross Platform عرضه کند تا افراد بیشتری بتوانند از آن ها استفاده کنند. پس از این صحبت ها، زمان معرفی PSP2 فرا رسید. هیرایی نسل جدید کنسول دستی Sony را با اسم رمز NGP معرفی کرد. نسل بعدی PSP  برخلاف تصاویر منتشر شده، همان شکل و شمایل مدل گذشته خود را دارد.

همچنین دارای دو آنالوگ بوده و قابلیت Six Axis نیز برای آن در نظر گرفته شده است. در جلوی آن یک دوربین و صفحه نمایش 5 اینچی لمسی و بزرگی در نظر گرفته شده است. این کنسول همانند PSPgo مدیای خاصی ندارد و از تکنولوژی 3D بهره نمی برد. نکته جالب اینجاست که بدنه پشت این کنسول نیز به صورت Touch-Pad طراحی شده است. همچنین اعلام شد که کنسول NGP در تعطیلات امسال عرضه خواهد شد. در همین ابتدای کار اعلام شد که بازی هایی مانند Gravity Daze، یک نسخه از سری بازی های Killzone ،Uncharted ،LittleBigPlanet، بازی Hustle Kings ،Reality Fighters ،Smart As Deviants ،Wipeout ،Resistance و... برای این کنسول عرضه خواهند شد.

در ادامه نیز صحنه هایی از  نسخه جدید بازی Uncharted که برای این کنسول در دست ساخت است، به نمایش در آمد. در این لحظه زاویه دید صفحه نمایش این کنسول مشخص شد. با قرار دادن صفحه نمایش در زاویه های مختلف باز هم تصاویر خوبی به نمایش در می آمد. در بازی Uncharted قابلیت Touch-Pad به نمایش در آمد. با زدن ضربه به Touch-Pad می شد کاری کرد که شخصیت بازی بپرد. البته اعلام نشد که این نسخه از Uncharted یک نسخه جدید است یا همان نسخه های قبلی است که برای این کنسول ساخته شده است.


در نمایش های بعدی روی بازی های دیگر قابلیت Six Axis به نمایش درآمد. همچنین در آدامه اعلام شد که کمپانی هایی مانند Capcom, Koei, Konami, Sega, Epic and Activision در حال ساخت بازی های مختلفی برای این پلتفرم هستند. در این لحظه یکی از مسئولان Capcom به روی صحنه آمد و نسخه ای از بازی Monster Hunter Portable 3rd را به نمایش گذاشت. همچنین او اعلام کرد که این بازی بیش از 4 میلیون نسخه فروش داشته است. بعد از آن نیز یک نسخه از بازی Lost Planet نیز که روی NPG اجرا می شد، به نمایش در آمد. البته این بازی به کیفیت نسخه های کنسولی نبود.باز هم می توان گفت که این بازی از کیفیت خوبی برخوردار بود و کاملا مشخص بود که سطح آن از عنوان های PSP بالاتر است. پس از این بازی نوبت به Sega رسید. کمپانی Sega بازی Yakuza 4 را روی NPG به نمایش گذاشت که برای این کنسول ساخته شده است. بعد از نمایش Yakuza فردی از استودیوی بازیسازی Tecmo Koei روی صحنه آمد و نسخه جدیدی از سری بازی های Musou را به نمایش در آورد. پس از آن شخصی روی صحنه آمد که همه از دیدن او بسیار تعجب کردند. هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) روی صحنه آمد و قسمت هایی از بازی Metal Gear Solid 4 را به نمایش در آورد.


همه منتظر این بودند که این بازی برای این کنسول تایید شود که کوجیما اعلام کرد که بازی جدید در دست ساخت ما MGS 4 نخواهد بود، اما اطلاعات جدیدتر از این بازی را در E3 امسال منتشر می کنم. کوجیما در صحبت هایش گفت که NPG کاری می کند که بازیکنان کنسول های خانگی خود را روی کنسول های دستی تجربه کنند. رویایی که به زودی به حقیقت می پیوندد. پس از کوجیما، تیم سوئینی از Epic Games روی صحنه آمد. بازی ای با یک محیط قرون وسطایی به نمایش در آمد. این بازی Dungeon Defenders نام داشت که با استفاده از Unreal 3 برای NPG ساخته شده است.


همچنین این بازی یک عنوان MMO خواهد بود. در ادامه نیز یکی از مسئولان کمپانی Activision روی صحنه آمد و نسخه جدیدی از سری بازی های Call of Duty را معرفی کرد. اطلاعات بیشتری از این بازی منتشر نشد. پس از معرفی نسخه جدید سری بازی های CoD برای NPG، هیرایی روی صحنه آمد و گفت که قطعا این نسخه یک تجربه بسیار خوب خواهد بود. هیرایی در صحبت هایش اعلام کرد که در آینده کمپانی هایی مانند Ubisoft و Rockstar نیز بازی های خود را برای این کنسول معرفی خواهند کرد. با صحبت های پایانی هیرایی این همایش به پایان رسید.


نوشته شده توسط بنیامین در یکشنبه 10 بهمن 1389 و ساعت 02:15 ق.ظ [+] | نظرات ()

به تازگی مشخص شده که کلیف بلسزینسکی (Cliff Bleszinski) از کمپانی Epic Games در نمایشگاه GDC که در ماه مارچ برگزار می شود، سمیناری خواهد داشت. این سمینار که “Industry Lessons Learned and Applying Them to the Road Ahead” نام دارد، در روز پنجشنبه (سوم مارچ) برگزار می شود. البته گفته شده در این نمایشگاه که از تاریخ 28 فبریه آغاز به کار می کند و تا چهارم مارچ نیز ادامه خواهد داشت، سمینارهای دیگری نیز از سوی افراد تاثیرگذار در صنعت بازیسازی برگزار خواهد شد و به عنوان مثال می توان به سمینار ساتورو ایواتا (Satoru Iwata) رئیس کمپانی Nintendo اشاره کرد.
نوشته شده توسط بنیامین در یکشنبه 10 بهمن 1389 و ساعت 02:14 ق.ظ [+] | نظرات ()

کمپانی Sony به تازگی صحنه های نمایشی ویژه ای را از بازی Killzone 3 با نام Killzone 3: Behind The Scenes در اینترنت منتشر کرده که گفته می شود این دموها متعلق به Killzone 3: Helghast Edition هستند. همچنین دمویی از این بازی نیز در تاریخ 9 فبریه برای مشترکین PlayStation Plus عرضه می شود. در نهایت بازی Killzone 3 در تاریخ 22 فبریه در آمریکای شمالی و 23 همین ماه نیز در اروپا به طور انحصاری برای PS3 عرضه می شود. اما هفته آینده نسخه بتای بخش چندنفره بازی هم در آمریکای شمالی و هم در اروپا شروع به کار خواهد کرد.
نوشته شده توسط بنیامین در یکشنبه 10 بهمن 1389 و ساعت 02:13 ق.ظ [+] | نظرات ()

طبق آخرین اطلاعات درج شده، استودیوی PlatinumGames در حال کار روی یک بازی آنلاین مبارزه ای به نام Max Anarchy است. طبق گفته های این استودیو Max Anarchy اولین بازی آنلاین آن ها است که به صورت چندنفره ساخته می شود و برای دو پلتفرم PS3 و Xbox 360 در نظر گرفته شده است. همچنین گفته شده که این بازی از بیشترین حد بازیکن استفاده خواهد کرد. مبارزان نیز می توانند از سلاح هایی همچون مشعل و اره زنجیردار برای مبارزه کردن با حریفان استفاده کنند. بازی Max Anarachy تا پایان سال 2011 توسط Sega منتشر خواهد شد.
نوشته شده توسط بنیامین در یکشنبه 10 بهمن 1389 و ساعت 02:12 ق.ظ [+] | نظرات ()
از هم‌اکنون تا زمان تکمیل ویندوز ۸ و عرضه آن به بازار حدود ۲ سال باقی مانده اما مایکروسافت آنچه را که برای این نسخه جدید از سیستم‌عامل خود در نظر گرفته را با شرکای خود در میان گذاشته است.
http://www.sexygadgets.net/wp-content/uploads/2009/10/Microsoft-Windows-8-Coming-With-128-BIT-Support.jpg
به گزارش آی تی تک به نقل از نتورک‌ورلد، از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که مایکروسافت برای ویندوز ۸ در نظر گرفته، سازگاری این محصول برای به‌اشتراک‌گذاری فایل‌ها با محصولات اچ‌پی، OEM و دیگر شرکای مایکروسافت است. بر اساس آخرین برنامه‌ریزی‌های مایکروسافت، ۸ قابلیتی کاربردی که قرار در ویندوز ۸ به کار گرفته شوند در زیر آورده شده است.

تشخیص چهره کاربر به جای رمز عبور
در سال ۲۰۱۲ میلادی حسگرهای به‌کار رفته در دستگاه‌هایی مانند میکروفون‌ها، دوربین‌های دیجیتالی، گیرنده ماهوره‌ای GPS، سیستم‌های سرعت‌سنج، دماسنج و حسگرهای مغناطیسی که با رایانه‌های شخصی سازگار هستند، به ویندوز ۸ امکان می‌دهند که پس از تشخیص چهره کاربر اجازه ورود به رایانه را صادر کند.

پیروی از دستگاه‌های الکترونیکی
مایکروسافت در نظر دارد نسخه جدید سیستم‌عامل خود را از حالت ماشین-محور خارج کرده و به صورت کاربر-محور ارایه دهد. این مسئله به این معنی خواهد بود که ویندوز ۸ می‌تواند زمانی که شما از رایانه شخصی به لپ‌تاپ و به دستگاه‌های دیجیتالی کوچک‌تر منتقل می‌شود، خدمات متناسب با شما را ارایه دهد.

پشتیبانی از نمایشگر لمسی و چند لمسی
مایکروسافت به همکاران خود توضیح داده است که ویندوز ۸ را با قابلیتی بهتر از نمایشگر لمسی iPad اپل عرضه می‌کند. این سیستم‌عامل همچنین می‌تواند از سیستم‌های سرعت‌سنج، سیستم هوشمند شناسایی محل استقرار کاربر، سیستم تشخیص نور محیط پشتیبانی کند.

تماشای فیلم‌های HD در تلویزیون‌های بی‌سیم
ویندوز ۸ قابلیت سازگاری با انواع دستگاه‌های الکترونیکی از جمله گیرنده‌های تلویزیونی را دارد و می‌تواند امکان تماشای فیلم‌ها با کیفیت بسیار بالای HD را فراهم کند. بر این اساس کاربر می‌تواند لپ‌تاپ خود را روشن کند،‌ فیلم مورد نظر خود را در اینترنت بیابد، و با یک کلیک آن را به صورت بی‌سیم به تلویزیون خود انتقال داده و آن را تماشا کند.

بارگذاری ابزارهای مورد نیاز از فروشگاه Windows App Store
مایکروسافت مانند فروشگاه اینترنتی که اپل هم‌اکنون برای آیفون و iPad عرضه کرده، مرکز اینترنتی ویژه‌ای عرضه می‌کند که کاربران در سراسر دنیا می‌توانند کلیه ابزارها و برنامه‌های مورد علاقه خود متناسب با سیستم‌عامل ویندوز ۸ را از آن بارگذاری کند.

کشتن ویروس و حفظ اطلاعات کاربران
ویروس‌ها معمولا با قابلیت تخریب اطلاعات ذخیره شده روی رایانه‌ها عرضه می‌شوند، اما ویندوز ۸ به گونه‌ای ساخته می‌شود که بدون آسیب رساندن به اطلاعات می‌تواند کلیه ویروس‌ها و برنامه‌های مخرب را از بین ببرد.

بوت شدن رایانه بدون درنگ
یک بررسی که در مارس ۲۰۱۰ انجام شد نشان داد که زمان صرف شده برای بالا آمدن ویندوز مهم‌ترین عامل نارضایتی کاربران محسوب می‌شود. بر این اساس مایکروسافت قصد دارد ویندوز ۸ را به گونه‌ای طراحی کند که بالا آمدن آن طول نکشد و از زمان روشن کردن رایانه تا بالا آمدن سیستم هیچ زمانی صرف نشود. در ویندوز ویستا زمان بوت شدن رایانه ۴۰ ثانیه بود که در ویندوز ۷ این رقم به ۳۷ ثانیه رسید. اما مایکروسافت قصد دارد آن را در ویندوز ۸ صفر کند.

کنترل بیشتر بر رایانه
یکی از مهم‌ترین اهدافی که مایکروسافت در ویندوز ۸ دنبال می‌کند، آسان‌سازی استفاده از ابزارها و ارتقا تجربیات رایانه‌ای کاربران است. مایکروسافت در این سیستم‌عامل روش‌های جدید ارتباط با رایانه را در اختیار کاربران می‌گذارد و امکان کنترل بیشتر رایانه را برای کاربران فراهم می‌آورد.


نوشته شده توسط بنیامین در شنبه 9 بهمن 1389 و ساعت 11:10 ب.ظ [+] | نظرات ()
کمپانی سونی به تازگی اعلام کرده است که کنسول دستی جدید خود با قیمتی قابل دسترس برای همه به بازار عرضه خواهد کرد و قیمت $599.99 شایع شده را تکذیب کرد. Shu Yoshida در مقام ریاست SCE و در مصاحبه با  Game Informer اعلام کرد که انها از ابتدای اغاز این پروژه در سال 2008 به قیمت تمام شده این محصول توجه داشته اند : خوشبختانه زمانی که ما قیمت را اعلام کنیم مردم متوجه ارزش حقیقی و مناسب این محصول خواهند شد. مطمئن باشید که این قیمت $599 نخواهد بود.

گروهی از تحلیلگران صنعتی قیمتی در حدود $249.99 تا $299.99 را برای این محصول پیش بینی می کنند.نوشته شده توسط بنیامین در شنبه 9 بهمن 1389 و ساعت 11:03 ب.ظ [+] | نظرات ()

در قرن سیزدهم میلادی، اروپایی ها زندگی سختی را پیش رو داشتند. طاعون و خشکسالی باعث شد تا این قسمت از تاریخ اروپا رنگ و روی تاریک و سیاهی به خود بگیرد. به این مسائل می توان وقوع جنگ های صلیبی را نیز اضافه کرد. جنگ هایی که جان انسان های زیادی را گرفت. بر اساس این برهه زمانی و اتفاقاتی که در آن دوران افتاده، شاهد ساخته شدن بازی ای به نام The First Templar هستیم. این بازی یک عنوان سوم-شخص در سبک اکشن است که دارای بخش Co-Op و آنلاین بسیار قوی ای هم هست. عنوانی که بازیکنان را به دوران تاریک اورپا می برد و سعی در برگرداندن روشنایی به این تاریخ نفرین شده را دارد. بازی شما را در نقش یک زوج از جنگجویان صلیبی قرار می دهد که کشورهای مختلف را برای پیدا کردن جام مقدس (Holy Grail) جستجو می کنند. زمانی که خط اصلی داستان بازی برای بازیکنان بازگو می شود، شخصیت های بازی در تله ای گرفتار می شوند و مورد هجوم افرادی شرور واقع می شوند. اینجاست که اولین درگیری و مبارزه بازی اتفاق خواهد افتاد. در صحنه ابتدایی بازی ما شاهد جنگجویان صلیبی ای هستیم که کشورهای مختلف را پشت سر گذاشته اند و افرادی را که از دین برگشته بودند را هم قصابی کرده اند. مبارزه های بازی بسیار ساده هستند و بازیکنان به راحتی قادر به اجرای حرکات مختلف در بازی خواهند بود. در طول بازی می توانید دشمنان را با ضربه های مختلف از بین ببرید، بدون آنکه استراتژی خاصی برای به کار بردن ضربه ها در نظر بگیرید.

البته در بازی این مکان فراهم شده که بازیکنان با ترکیب دو دکمه یا بیشتر، ضربات مختلفی را به دشمنان بزنند. ضربه های ترکیبی و ضد حمله ها با انجام چنین کارهایی در بازی اتفاق خواهند افتاد. اما باز هم می توان بازی را با ضربه های معولی ادامه داد. با پیروزی در نبردها، بازیکنان Experience Point دریافت می کنند. زمانی که این EPها به حد مورد نظر برسند، بازیکنان قادر به اجرای حرکات مخصوصی (Special Moves) خواهند بود. سیستم ارتقاء قدرت ها و به دست آوردن قابلیت های بیشتر در بازی به صورت درختی است. در ادامه سفر طولانی شخصیت های بازی، آن ها وارد جنگل شدند. هنگام وارد شدن به این محیط، حس خطر در بازی به وجود می آید. حسی شما را برای حمله ای ناگهانی آماده می کند. پس از مدتی شخصیت های بازی از سوی سگ های وحشی مورد حمله قرار می گیرند. اما این ها سگ های معمولی نبودند. جانوران شیطانی ای که در جنگل کمین می کنند تا رهگذاران را از بین ببرند. پس از مدتی، اینبار بازیکنان با یک هیولای بزرگ روبرو می شوند. اینجاست که کار کمی سخت خواهد شد. بر خلاف سایر دشمن ها که می شد آن ها را راحت از بین برد، کشتن این هیولای بزرگ و قدرتمند کار چندان آسانی نبود. در اینجا کار گروهی بیشتر خود را نشان می دهد. در این قسمت دو شخصیت بازی با همکاری یکدیگر باید در این مبارزه پیروز شوند. به طور مثال یکی از شخصیت ها از روبرو به این هیولا حمله می کند و دیگری از پشت هیولا را غافلگیر می کند.

اما اگر در این قسمت اشتباهی انجام دهید، با نوشته Game Over مواجه خواهید شد. پس از این قسمت بازیکنان به یک صومعه خواهند رسید. صومعه ای که در آن از طرف کلیسا تفتیش عقاید مذهبی صورت می گرفت. اما این صومعه یک جای معمولی نیست. اینجا جایی برای برگزاری جلسات این گروه از صلیبیون است. پس از اینکه وارد صومعه شدید، به سیاه چال هایی در زیر آن خواهید رفت که به طور کاملا مخفیانه درست شده اند و کسی از آنجا خبر ندارد. مکانی که توسط چند نگهبان محافظت می شود. در اینجاست که شخصیت های بازی ماموریت جدیدی را دریافت می کنند. آن ها مامور می شوند به شهر Acre بروند و زندانی هایی را که در آن شهر گرفتار شده اند، آزاد کنند. زمانی برای استراحت نیست. شخصیت های اصلی بازی به سرعت راهی ماموریت خود می شوند. شهر Acre توسط صلیبیون محاصره شده و آن ها کم کم قصد ورود به شهر را دارند. در این قسمت بازی به بازیکنان قدرت های جدید به همراه حرکات و ضربه های ترکیبی جدید می دهد. ضربه های ترکیبی در این قسمت بسیار کار آمدتر خواهند بود و دشمن را سریع به عقب می رانند. سیستم مبارزه ها و جو کلی بازی را می توان به سری بازی های Assassin’s Creed تشبیه کرد. چرا که بازیکنان با پیشرفت در بازی قدرت ها و سلاح های جدیدتر به همراه ضربه های ترکیبی قوی تری را در اختیار می گیرند. بازیکنان باید در استفاده از این قدرت ها بسیار دقت کنند. چرا که آن ها بسیار قوی و کارآمد هستند. به همین دلیل بهتر است از آن ها در شرایط خاص استفاده بشود. یکی دیگر از قابلیت هایی که شخصیت های بازی به دست می آورند، امکان پرتاب کردن نیزه و وسایل تیز به سمت دشمنان است. این قابلیت در برخی موارد بسیار مفید خواهد بود و در برخی مبارزه ها بسیار راه گشا است. همانطور که مشخص بود، بازیکنان موفق می شوند به شهر راه پیدا کنند و آن را به تصرف خود در بیاورند. همچنین با اینکار می توانند کنترل سلاح های مرگبارتری را به دست بگیرند. در طول بازی به قابلیت Co-Op توجه بسیار زیادی شده است و بازی نیز بر اساس همین موضوع جلو می رود. به نظر می رسد که این بازی یکی از بهترین عنوان های Co-Op و چندنفره برای بازی کردن باشد. این بازی توسط استودیوی بازیسازی Haemimont در دست ساخت است که قبلا بازی هایی مانند: Imperium Romanum: Emperor Expansion و Tropico 3 را به بازار عرضه کرده است. بازی The First Templar در تاریخ 29 مارچ امسال برای Xbox 360  و PC منتشر خواهد شد.
نوشته شده توسط بنیامین در دوشنبه 4 بهمن 1389 و ساعت 08:32 ب.ظ [+] | نظرات ()
نظرتون راجع به وبلاگ چیه؟ •


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic